DTB registers zijn niet volledig ..dat maakt het al moeilijker. Echt opletten dat je niet families met min of meer dezelfde namen door elkaar gaat halen. Verder de schepenprotocollen van LoZ inzien voor zover dit mogelijk is. [ natuurlijk in de hoop dat de namen daarin wel eens voor kunnen komen]
Vermoed dat je in begin een fout maakt door de doopdatum van de vader op 2 sep 1669 te stellen. Denk zelf dat die dopeling niet de latere bruidegom van 1697 is.
Bij huwelijk in mei 1697:
-- Jan Eijze van de Zandtschel j.m. en Catharine Antonise van de Sandtschel j.d. beij van Loon , get. 5 meij 1697 LoZ. [ scan op pag. 24 van 206 van het ND trouwboek]
-- In R.K. trouwboek: 12 mei 1697: Joannes Ijssen Bestens. Ze zijn dezelfde dag getuigen bij huwelijk van ander echtpaar en hier werd zijn naam genoteerd als Joannes Ijssen Bastens. [ scan op pag 140 van 157van R.K. register, Nieuw Inv. nr 5]
De Joannes die op 2 sep 1669 werd gedoopt was de zoon van Dionisius Laurentij en Anna Joannis. [ zie R.K. doopregister LoZ , scan op pag 95 van 129]. Volgens mij toch niet dezelfde persoon als Jan Ijssen Bastens die in 1697 huwde. Let bij dat huwelijk in 1697 op dat tweede patroniem Bestens / Bastens (dat is dus het patroniem van de grootvader van Joannes). Bastens verwijst zeker niet naar een grootvader Laurentius... Mocht het die dopeling van 1669 zijn geweest dan zou er bij huwelijk in 1697 toch Joannes Ijssen Laurens of i.d. hebben gestaan.
-- zie verder discussie:
http://www.bhic.nl/onderzoeken/forum/laurentius-1 en let daarbij op de laatste reactie van willem m op 25 juli 2019 om 09:10 uur . Dat moet je zelf nog natrekken, maar ik vermoed dat Willem M je hiermee wel de goede richting uit wijst.