Hartelijk welkom in historisch Lithoijen
Verhalen over het oude Lithoijen, een album met oude foto’s, stuur je eigen verhaal in of geef commentaar op het verhaal van anderen, kom in contact met (andere) kenners van de lokale geschiedenis en ontdek het verleden. Veel plezier!
Dit betreft een verhaal op deze site.
Woonhuis van Van der Schans? Nee, het echte woonhuis van opa (en oma)is te vinden in de LANGWIJKSTRAAT, NUMMER 21.
Tijdens mijn "Bewaarschooljaren" bij de zusters in Lithoijen was het mijn thuis en ook later was ik er kind aan huis. Mijn moeder is Lamberta (Bertha)van de Schans, dochter van de Sik dus. Mijn vader is Toon van Erp, afkomstig uit Lith.
Desgewenst, kan ik u enkele foto's toesturen. Met hartelijke groet, Ger van Erp (fanfarestr. 155, Nijmegen)
Ger van Erp, 15-07-2008, 18:58 uur
Hallo Ger,
Dank voor je reactie! Maar volgens mij staat er dat in het verhaal toch ook?
Jouw opa hielp mee met betalen om het gemeentehuis te laten bouwen, en daarnaast liet hij voor zichzelf en z'n familie een woonhuis bouwen aan de Langwijkstraat.
Maar misschien is onze tekst wat onduidelijk hoor. In ieder geval zijn we erg benieuwd naar je foto's! Als je ze wilt opsturen, dan heel graag. Alvast bedankt!
Christian van der Ven, namens BHIC, 17-07-2008, 09:37 uur
Het gaat om de foto. Hier staat niet de goede foto. Als je wilt, kan ik je de juiste foto sturen
Hans Muller (zwager), 17-11-2008, 14:32 uur
Graag, Hans!
Henk Buijks (namens BHIC), 18-11-2008, 10:04 uur
In mei 2009 wordt er na 70 jaar weer een huwelijk in dit gemeentehuis gesloten, ik zou graag weten of er nog herinneringen zijn aan huwelijken die hier voor 1939 zijn gesloten.( Toen kwam de gemeente Lithoijen bijlith)
En ook wanneer dat laatste huwelijk hier gesloten werd en wie dat waren.
Thecla Bos, 07-03-2009, 16:39 uur
Helaas kan het BHIC u niet aan het laatste huwelijk in 1939 in Lithoijen helpen, omdat deze huwelijksakten van de burgerlijke stand nog niet openbaar zijn. Deze beperking wordt pas na 75 jaar opgeheven.
Wel kunt u bij de berichten van de burgerlijke stand in de krant kijken, welk echtpaar het laatst in het gemeentehuis van Lithoijen gehuwd is. Bij het Stadsarchief Den Bosch kunt u het Brabants Dagblad (en haar voorgangers), editie Oss, raadplegen.
Annemarie van Geloven, namens BHIC, 09-03-2009, 14:47 uur
Thecla, misschien kun je ook informeren bij het Stadsarchief in Oss. Daar worden ook regionale kranten van vóór 1940 bewaard, o.a. De Stad Oss en De Gelderlander, editie Oss.
Adres: Peperstraat 12, Oss. Tel.nr: 0412-629101.
Henk Buijks (namens BHIC), 10-03-2009, 09:55 uur
| Chat is online op: Maandag t/m vrijdag 19.00 - 22.00 uur |