Je vindt hier wat beknopte informatie over en fotos van Duizel en Steensel. Vind je het leuk om je eigen verhaal over Duizel en Steensel op deze website te zetten, stuur dat dan in, liefst met een leuke foto natuurlijk.
Wil je meer weten over de geschiedenis van Duizel en Steensel, ga dan naar het Regionaal Historisch Centrum Eindhoven.
Dit betreft een verhaal op deze site.
In het veleden heb ik middels een metaaldetector op de Stevert in Steensel diverse onderdelen van een neergestort toestel gevonden. Onderdelen van cockpit en een knoop van uniform zijn nog in bezit. Ik weet niet of dit de beschreven Junkers Ju 88A-5 betrof.
Meer informatie is welkom.
Paul Corvers, 12-10-2012, 15:55 uur
@Sandra, bedankt voor je mooie aanvulling.
Hanneke van der Eerden,namens BHIC, 30-08-2012, 21:07 uur
Sorry, nog een korte reactie: een van de omgekomen boordschutters is Raymond Hillier.
Sandra Hakkens, 30-08-2012, 12:01 uur
Ik heb ondertussen iemand gesproken over de crash. Henk Wintermans was destijds 15 jaar oud. Hij heeft, samen met politieman Slagboom uit Eersel, twee piloten van deze crash de grens naar Belgie over geholpen. Dhr. Wintermans moest op het pad met de fiets rijden terwijl de politieman met de piloten door het bos sloop. Zo zijn ze via Hapert en Bladel naar de grens gelopen. Hij weet helaas de namen niet meer maar heeft wel gehoord dat ze bij Brussel zijn opgepakt maar daar gevlucht zijn oid. Hij mocht van de politieman tegen niemand iets zeggen en hij moest de fiets in de schuur opbergen. Die heeft de politieman 's nachts opgehaald.
Sandra Hakkens, 30-08-2012, 11:51 uur
@Robert: Je foto's zijn inmiddels binnen... en staan erbij (zoals je ziet ;-)
Marilou Nillesen, namens BHIC, 25-06-2012, 21:06 uur
@Robert: Hartelijk dank voor je uitgebreide reactie! Er zitten eigenlijk meerdere verhalen verscholen achter dit neergestorte vliegtuig. Van alle spullen die bewaard zijn gebleven tot het verbergen van de piloten. Intrigerend hoor!
We wachten de komst van je foto's af.
Marilou Nillesen, namens BHIC, 25-06-2012, 12:33 uur
Hallo,
Sorry dat het even geduurd heeft. Maar het heeft geloond. De fotos van het bordje zijn naar u onderweg. Samen met fotos van een kogel. Waarschijnlijk uit het vliegtuig! Tijdens gesprekken met de familie kwam boven water dat er niet 1 bordje is maar drie, in verschillende grootte. Een normale grote voor de oudste, een driekwart voor de middelste en een kleintje voor de kleinste. Ik heb de andere twee nog nooit gezien, maar ik ga eens kijken of ik ze boven water kan krijgen. Naast de bordjes is er ook een melkkoker gemaakt van het vliegtuig materiaal, dus het vliegtuig is flink gestript geweest. Er kwam ook boven water of eerder gezegd boven de grond dat ook een machinegeweerkogelband en een bajonet uit het vliegtuig gehaald zijn en begraven op het terrein van de Dennenoord. Als kleine jongen heb ik de band gevonden en een kogel ervan gekregen van mijn pa. De bajonet en de melkkoker zijn in bezit van mijn oom. De kogelband is weer terugbegraven. Waar is niet bekend, maar het is zeker op het KBP te Hapert, maar of het in tussen gevonden is, geen idee. Ik zou er niet naar gaan graven want de band was eind jaren 70 al erg verroest. Het vliegtuig is neergestort achter de boerderij van Tilburgs. Kijkend van Hapert naar Duizel van het kruispunt bij het Tweewielerhuis. Had je eerst de rechts de boerderij van Dijkmans (bestaat nog, daarna van Heijst (nu fietstunnel) en dan aan de (linker)overkant de boerderij van Tilburg. Volgens de overlevering moet het daarachter richting Duizel gevallen zijn, redelijk dicht bij want er wordt gesproken van korte loopafstand. Dus rechts van de Opel Garage. Er zijn voor zover bekend drie doden geborgen en drie piloten zijn er met parachutes geland en inderdaad verborgen door het verzet. Van een van de parachutes is, naast een jurk ook een tafelkleedje gemaakt. Helaas bestaat dit met grote waarschijnlijkheid niet meer.
Robert Daggelders, 24-06-2012, 18:01 uur
Wat leuk, Sandra! Dat zijn inderdaad prachtige schatten aan informatie. Hopelijk komen we je reacties en aanvullingen nog vaak tegen op onze site!
Marilou Nillesen, namens BHIC, 24-06-2012, 17:57 uur
Dhr. H.C. Wintermans uit Duizel heeft in zijn leven vele mappen vol getypt over de geschiedenis van Duizel, inwoners, landbouw, oorlog, kerk en oude toren, kortom, een schat aan informatie over ons dorp! Ik ben verslaggever van ons dorpskrantje en ieder nummer plaats ik een stuk uit een van de mappen met oude foto's erbij. Daarom heb ik deze mappen in bruikleen.
Sandra Hakkens, 22-06-2012, 10:46 uur
@Sandra: Wauw, mooie aanvulling Sandra! Mag ik vragen waar de tekst uitkomt?
Marilou Nillesen, namens BHIC, 22-06-2012, 10:38 uur
Ik heb een stuk tekst gevonden: "Een keer, in het voorjaar van '44, is er boven ons dorp (Duizel) een bommenwerper uit elkaar gevlogen,en in den Dennenoord in Hapert neergestort. Hier lagen de velden bezaaid met wrakstukken. Helaas werden er ook drie geallieerde piloten dood gevonden. zij vonden op de Algemene Begraafplaats in Woensel, hun laatste rustplaats. Engelse en Amerikaanse piloten van neergeschoten vliegtuigen, die zich per parachute in veiligheid gesteld hadden, zijn door de ondergrondse illegale werkers, eens een paar dagen, op de zolder van het C.H.V. Pakhuis (waar nu een kachelzaak/voorheen Fiat zit) ondergebracht geweest, totdat de doortocht naar Belgie geregeld was."
Verderop lees ik ook nog dat er op woensdag 20 september 1944 iets dergelijks is gebeurd. Vliegtuig (Stirling) stortte niet neer, maar moest landen omdat de motor in brand stond. Alles leek goed te gaan, totdat een vleugelpunt een eikenboom raakte. Er raakte gelukkig niemand gewond.
Sandra Hakkens, 22-06-2012, 10:22 uur
Beste Robert,
hartelijk dank voor je reactie en we zouden heel graag de foto van het bordje op onze website willen plaatsen. Dus als je het zou willen mailen naar info@bhic.nl, dan heel graag.
En wat leuk dat je moeder zeer waarschijnlijk in een jurk van parachutestof heeft rondgelopen; daar zou menig ontwerper jaloers op zijn geweest !
Nogmaals bedankt en we zien de foto graag tegemoet.
Met vriendelijke groeten,
Mariėt Bruggeman, namens BHIC, 04-06-2012, 17:36 uur
Ja, het bordje heeft nog steeds een mooie plaats in de “trofeeenkast“. Het herinnert haar aan de oorlogstijd die ze gehad heeft en aan de spanning. Gisteren naar Kamp Vugt geweest voor een “bezoek“ aan haar oom Aart van Heijst die daar gefusilleerd is en dan “s avonds wordt toch even het bordje met haar naam erin maar weer aangeraakt als herinnering.
Voor ik het vergeet: ze vertelde me dat ze met haar zus een tijdlang heeft rondgelopen in jurken gemaakt van parachutestof (helaas niet meer aanwezig). Maar of de parachutes nu wel of niet gebruikt waren wist ze niet meer. Mocht u een foto willen laat het even weten dan zal ik het opsturen naar vragen@bhic.nl of elk ander emailadress.
Robert Daggelders, 04-06-2012, 13:32 uur
Beste Robert,
wat mooi dat je moeder zich dit neergestorte vliegtuig nog kon herinneren en uiteraard horen we graag of ze je nog meer kan vertellen.
En bedoel je dat het bordje misschien in jullie familiebezit is ?
Met vriendelijke groeten,
Mariėt Bruggeman, namens BHIC, 02-06-2012, 12:13 uur
Mijn moeder Dicky van Heijst weet er nog wat van, zij woonde in boerderij de Dennenoord in Hapert. Een deel is in Duizel terecht gekomen, maar het grootste deel op Haperts grondgebied. Helaas wist ze ook niet meer wat er van de bemanning is terecht gekomen maar ze zou er nog over nadenken (ik hou u op de hoogte). Er bestaat nog wel een bordje gemaakt van het metaal van de bommenwerper gemaakt door een onderduiker (tom van “t Hoofd) op de Dennenoord en is nog steeds in familiebezit.
Robert Daggelders, 01-06-2012, 12:16 uur
| Chat is online op: Maandag t/m vrijdag 19.00 - 22.00 uur |