Hartelijk welkom op het forum van de archiefonderzoekers bij het BHIC. Ben je met een boeiend onderzoek bezig en kun je de hulp van anderen goed gebruiken? Bijvoorbeeld omdat je op zoek bent naar bepaalde bronnen? Heb je zelf goede onderzoekstips voor anderen of antwoorden op andermans vragen? Gebruik dit forum om je kennis met anderen te delen.
Kraemkint zal een zuigeling zijn, of zo heten zoalng moeder nog het kraambed houdt. Maar: Armkint?: kan dat een peuter zijn of... geen zuigeling meer maar ook nog niet zelf lopend? De Discussie gaat ook dat een "Armkint" geen eigen- maar een "arm" kint (van de straet) zou zijn opgenomen in betreffeld gezin. ?? De term komt vaak voor in Hollandse (gereformeerde) DTB's. Dat de term zou slaan op een kint van "Arme" ouders, lijkt onjuist?
Welke "professional" definieert deze term voor ons?
Met onmeetbare dank bij voorbaat...
Theo "van Deursen 8000", 25-10-09, 16:17
Dorethé, 25-10-2009, 17:15 uur
Dat zet zoden aan den Dijk.... Beste Dorethé, Plausible en begrijpelijk. Hoe men dat toch deed: "het armkint werd in een doosje begraven" Vandaar dat sommigen onder ons misschien daardoor aan "Armekind gedacht hebben? Hartelijk dank. Voor ons is het verder het kindje dat op de arm ten graven wordt gedragen..
Theo "van Deursen 8000", 26-10-2009, 01:23 uur
Theo, mijn ervaring is dat met armkind meestal een baby bedoeld wordt, die op de arm ten grave gedragen wordt, dus tot ongeveer een jaar oud. Vergelijk met baarkind, wat je ook tegenkomt, gebruikt voor een kind, dat op een baar ten grave gedragen wordt, dat een dreumes, peuter, kleuter of schoolgaand kind kan zijn.
Dorethé, 25-10-2009, 17:15 uur
| Chat is online op: Maandag t/m vrijdag 19.00 - 22.00 uur |