skip naar content skip naar hoofdnavigatie spring naar service navigatie
sluit
Hulp nodig?

Chat is online op maandag t/m vrijdag van 10.00 - 16.00 uur en van 19.00 - 22.00 uur.

Op dit moment zijn we offline. Je kunt je vraag stellen via e-mail of WhatsApp: 06-12887717 (alleen berichtjes)

Meer informatie over de chat-service? Klik hier

Online op dit moment

Stel je vraag

Vincent van de Griend
Vincent van de Griend Bhic
Menu
sluit
Hulp nodig?

Chat is online op maandag t/m vrijdag van 10.00 - 16.00 uur en van 19.00 - 22.00 uur.

Op dit moment zijn we offline. Je kunt je vraag stellen via e-mail of WhatsApp: 06-12887717 (alleen berichtjes)

Meer informatie over de chat-service? Klik hier

Online op dit moment

Stel je vraag

Vincent van de Griend
Vincent van de Griend Bhic

Index bevolkingsregister voormalige gemeente Liempde nu online!

Margot America
Margot America Bhic
31 maart 2021
Een schat aan informatie voor stamboomonderzoekers met een voorouder in Liempde

 

Vanaf nu biedt het BHIC vrijwel alle indexen van het bevolkingsregister van de voormalige gemeente Liempde online aan. Het gaat om meer dan 20.000 vermeldingen van personen die tussen 1827 en 1939 werden ingeschreven in de bevolkingsregisters van Liempde. Kortom, een schat aan informatie voor stamboomonderzoekers en andere belangstellenden met een voorouder in Liempde.

Dank aan onze vrijwilligers
Vrijwilligersbegeleider Vincent van de Griend: “Aan dit project hebben bijna 90 vrijwilligers via Hetvolk.org gewerkt. ‘Het Volk’ is een website waarop crowdsourceprojecten voor het digitaliseren van erfgoed worden aangeboden, waaronder dus dit invoerproject van ons.

Onze vrijwilligers hebben de gegevens ingevoerd en gecontroleerd. Naast de voor- en achternamen werden onder meer geboortedata, geboorteplaatsen, overlijdensdata en beroepen van de geregistreerde personen ingevoerd, voor zover die in de bevolkingsregisters genoteerd werden. Kortom, een mooie nieuwe zoekingang voor belangstellenden met voorouders in Liempde”, aldus Vincent.

Vooral stamboomonderzoekers zullen gebruik maken van bevolkingsregisters bij het zoeken naar hun familiewortels. Daarnaast kan deze bron ook interessant zijn voor journalisten of (amateur)historici die bijvoorbeeld voor een biografie of publicatie op zoek zijn naar gegevens van een persoon. Het bevolkingsregister is een continue registratie, die vooral handig is om verhuizingen van voorouders te achterhalen en om snel kinderen van echtparen terug te vinden.

Je kunt de indexen van het bevolkingsregister raadplegen via: www.bhic.nl/stamboom (kies daar voor de bevolkingsregisters). Ook de gegevens van veel andere gemeenten zijn daar terug te vinden.

 

Nooit ons laatste nieuws missen?   Meld je aan voor onze nieuwsbrief!