
Chat is online op maandag t/m vrijdag van 10.00 - 16.00 uur en van 19.00 - 22.00 uur.
Op dit moment zijn we offline. Je kunt je vraag stellen via e-mail of WhatsApp: 06-12887717 (alleen berichtjes)
Meer informatie over de chat-service? Klik hier
Chat is online op maandag t/m vrijdag van 10.00 - 16.00 uur en van 19.00 - 22.00 uur.
Op dit moment zijn we offline. Je kunt je vraag stellen via e-mail of WhatsApp: 06-12887717 (alleen berichtjes)
Meer informatie over de chat-service? Klik hier
Met ingang van 15 juli 1931, Koninklijk Besluit nr. 93 van 27 juni 1931, volgde zijn benoeming tot burgemeester van het Brabantse Dongen. Zes jaar later nam hij definitief afscheid van het leger. Het Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander van 18 september 1937 meldde: “Bij K.B. is, met ingang van 1 October 1937, op het daartoe hen gedaan verzoek ontslag verleend uit den militairen dienst, aan de Reserve 1ste Luitenant K.L.J. Wouters van het Regiment Grenadiers”.
Drie jaar later, om precies te zijn op 1 november 1940, volgde zijn benoeming tot burgemeester van het eveneens in Brabant gelegen Valkenswaard. In het Noordbrabantsch Dagblad het Huisgezin 31 October 1940, lezen we de volgende interessante passage: M. Peeters, herbenoemd burgemeester der gemeente Gassel, heeft de voorgeschreven eeden afgelegd in handen van den Commissaris der provincie Noord-Brabant (van Rijckevorsel), evenals K.L.J. Wouters, benoemd burgemeester der gemeente Valkenswaard. Het kan niet anders dan dat de benoeming van Wouters de goedkeuring had van de omstreden secretaris-generaal van het ministerie van Binnenlandse Zaken Mr. Dr. K.J. Frederiks.
Mogelijk dat het bericht in het Noordbrabantsch Dagblad na de oorlog aanleiding gaf voor verdachtmakerij richting Wouters? Benieuwd waarover dat gaat?
Lees dan hier het hele verhaal