i

Dit verhaal gaat over:

Locatie: Lith
Tags:

Burgemeesters van Lith, 1810-2010

vertelde op 26 januari 2009 om 11:49 uur

Veel mensen denken dat de burgemeester aan het hoofd staat van een gemeente (de burgervader!). En vóór 1851 was dat ook zo. In dat jaar werd de gemeentewet van Thorbecke van kracht. Sindsdien is de gemeenteraad het hoogste orgaan binnen de gemeente. De burgemeester is wel nog verantwoordelijk voor de openbare orde en tevens voorzitter van de gemeenteraad. Samen vormen die twee het gemeentebestuur.

De functie van burgemeester is ingesteld na de inlijving van Nederland bij Frankrijk in 1810. Tot 1813 heette de burgemeester dan ook op zijn Frans maire, van 1813 tot 1820 droeg hij de (oude) titel schout. 

Vanaf 1810 tot de opheffing in 2010 heeft Lith 13 burgemeesters en 4 waarnemend burgemeesters gehad:

Lucas Antonius Bokstart

1810-1840

† 23 oktober

 

Lambertus Bokstart

1841-1847

† 25 februari

 

Willem van Krey

1847-1862

   

Johannes Dijkhoff

1862-1875

   

Nicolaas Dijkhoff

1875-1900

† 20 januari

 

Gosuinus J.A. v. Heeswijk

1900-1936

   

Josephus Marianus Smits

1936-1956

met onderbreking 1944-1945

 

Adrianus S. van Mourik

1 oktober 1944-15 februari 1945

waarnemend

 

A. Linder

15 februari 1945-27 juni 1945

waarnemend

 

Emiel C.J.M. van de Laarschot

1956-1970

   

Godefridus C.G. van den Heuvel

1970-1978

   

L.P.M. van den Berg

1979-1989

   

J.J.F.M. van der Heijden

1989-1995

   

H.M. Breeveld

1995-1995

waarnemend

 

Mevr. H.J.G.J. van Hoek-Martens

1995-2004

   

P. Schriek

2004-2005

waarnemend

 

Mevr. S. Haasjes-van de Berg

2005-2010

   

 

Voor de burgemeesters na 2010 zie Oss.

Deel dit verhaal op:
  • Pinterest
  • Tumblr
  • Toevoegen als favoriet
  • Afdrukken

Reageer op dit verhaal

Heb je al een account? Log in met je gegevens.

Heb je nog geen account? Plaats zonder inloggen, of Registreer een account

Help spam voorkomen en los de volgende som op: