Locatie: | Megen, Haren en Macharen |
---|---|
Tags: | Gebeurtenissen Megen, Haren en Macharen De Wandeling |
vertelde op 13 oktober 2010 om 15:01 uur
Deze aflevering van het programma 'De Wandeling' van Omroep Brabant gaat over Megen. Wandelaar René en cameraman Léon beginnen de winterse dag op de pont vanuit Gelderland.
René vertrekt vanaf de Oude Maas op de grens van Gelderland en Brabant. Hij steekt over met de pont en passeert de voormalige tegelbranderij 't Schouwke. De wandelaars nemen vervolgens een kijkje in de Mariakapel, gewijd aan Maria van Zeven Smarten. In de gevel een beeldje van Wouter Pompe en binnen zeven gebrandschilderde ramen van Pierre van Rossum.
De wandeling gaat verder langs de Servatiuskerk en de hostiebakkerij van het Clarissenklooster.
Via het oude gemeentehuis van Megen en het beeld van graaf Brimeu wandelt René naar het Minderbroederklooster van de paters Franciscanen. Hij neemt een kijkje in de kloosterkerk, waar schilderingen hangen van Everardus Witte, beter bekend als het heilig bruurke, wiens grafkapel een bedevaartsoord is geworden.
De wandeling eindigt bij de gevangenpoort, een restant van de oude stadspoort.
Bekijk hier aflevering 16 van seizoen 1 (1998/1999) van De Wandeling.
Reageer op dit verhaal