
Chat is online op maandag t/m vrijdag van 10.00 - 16.00 uur en van 19.00 - 22.00 uur.
Op dit moment zijn we offline. Je kunt je vraag stellen via e-mail of WhatsApp: 06-12887717 (alleen berichtjes)
Meer informatie over de chat-service? Klik hier
Chat is online op maandag t/m vrijdag van 10.00 - 16.00 uur en van 19.00 - 22.00 uur.
Op dit moment zijn we offline. Je kunt je vraag stellen via e-mail of WhatsApp: 06-12887717 (alleen berichtjes)
Meer informatie over de chat-service? Klik hier
Aan het eind van de negentiende eeuw werd de vesting ontmanteld en veel van de vestingwerken werden gesloopt. Van Menno’s werken bestaat tegenwoordig alleen nog het ravelijn Op den Zoom uit 1702-1703 (nu een Rijksmonument).
Een ravelijn beschermt de vestingwal tussen twee bastions. Het ravelijn Op den Zoom is bewaard met omgrachting en ommuring. Van oorsprong was dit ravelijn alleen per boot te benaderen, maar sinds de vroege jaren ’30 verbindt een voetbrug het met de Cornelis Slootmanslaan.
De ontmanteling van de vestingwerken gaf Bergen op Zoom ruimte voor een stadspark, aangelegd door de Leuvense landschapsarchitect Lieven Rosseels (1843-1921). Deze tuinarchitect ontwierp onder meer ook het Kronenbrug Park in Nijmegen en het stadspark Valkenberg in Breda. Het stadspark in zijn geboorteplaats Leuven komt eveneens van zijn tekentafel.
Bij de restauratie van het ravelijn in de jaren 1931-1932 zijn een poort en houten voetbrug over de stadsgracht gebouwd. De brug geeft toegang tot het ravelijn, dat nu een gedeelte van het stadspark vormt, dat in de jaren zeventig van de vorige eeuw vernoemd is naar Anton van Duinkerken. Dat was de schrijversnaam van de Bergse schrijver Willem Asselbergs.
Tot 1977 heeft het ravelijn gediend als gemeentekwekerij. Sindsdien is het een openbaar plantsoen geworden, waar met regelmaat festiviteiten worden georganiseerd. In 1998 is de oorspronkelijke houten brug in het Anton van Duinkerkenpark vervangen door een stalen brug, omdat het hout teveel onderhoud vergde.