
Chat is online op maandag t/m vrijdag van 10.00 - 16.00 uur en van 19.00 - 22.00 uur.
Op dit moment zijn we offline. Je kunt je vraag stellen via e-mail of WhatsApp: 06-12887717 (alleen berichtjes)
Meer informatie over de chat-service? Klik hier
Chat is online op maandag t/m vrijdag van 10.00 - 16.00 uur en van 19.00 - 22.00 uur.
Op dit moment zijn we offline. Je kunt je vraag stellen via e-mail of WhatsApp: 06-12887717 (alleen berichtjes)
Meer informatie over de chat-service? Klik hier
Foto: G.J. Dukker, 2002. Bron: collectie RCE, nr. 343996
Het oude landhuis, gebouwd in 1866, werd ingeklemd tussen twee vleugels van het nieuwe klooster. Rond 1950 kwam er een derde verdieping op de villa, in de zestiger jaren vergrootte men de refter en werd een serre aangebouwd.
Architect A. Oomen realiseerde de derde aanbouw in 1989-1990, met een vierkante plattegrond. Daarin werd het kloosterbejaardenoord ondergebracht. Tevens voerde men toen enkele kleine verbouwingen en aanbouwen uit, waaronder een keuken en een wijziging van de raamindeling in de nieuwe etage.
Tusen 1990 en 2003 hadden de Zusters van de HH. Harten hier een crisisopvang.
In 2007 verhuisden de laatste paters naar Tilburg.
De trap naar de ingang van de villa in empirestijl wordt geflankeerd door opvallende, gietijzeren leeuwenfiguren. Op het platte dak staat een torentje. In 1990 werden de boogramen in de kloostergang vervangen en verdween het glas-in-lood.
De beelden van Maria met Kind en het H. Hartbeeld dateren van 1930. De gevel van de aanbouw heeft een gevelsteen met de HH. Harten in doornenkroon. In de parkachtige omgeving en het parkbos bevinden zich onder meer grote oude zomereiken en treurbeuken.
Bron: Jan Smits, Vademecum van religieuzen en hun kloosters in Noord-Brabant. Alphen a/d Maas, 2010