Met "Notaris-, schepen- en andere akten" zoek je in een groeiend aantal samenvattingen van akten van notarissen en schepenbanken in het noordoosten van Brabant. En bovendien in de akten van diverse andere instellingen met betrekking tot Brabant (Raad en Rentmeester Generaal der Domeinen, Leen- en Tolkamer, Raad van State en Staten-Generaal). Alle akten betreffen de periode van de 15e t/m de 19e eeuw.
Van veel akten zijn scans beschikbaar. Als een akte nog niet is gescand, kun je meestal gebruik maken van onze gratis service scannen-op-verzoek. Meer info >
Wil je weten welke bronnen al beschikbaar zijn, nieuw of in bewerking? Bekijk dan het complete overzicht. Wat zit er in? >
Veel samenvattingen zijn gemaakt door onderzoekers en vrijwilligers, die hun bestanden ook aan ons hebben gegeven. Zo zijn deze voor veel mensen makkelijk te vinden. Heb je ook bestanden die je via onze website wilt delen? Leuk! Neem dan contact met ons op: info@bhic.nl
198 Martinus Marcelissen, grondeigenaar te Beers, verkoopt voor f 700,-- aan Gerardina Marcelissen gehuwd met Lambert Smits, timmerman te Cuijk, de onverdeelde helft van een weikamp te Groot Linden. Gerardina koopt dit voor zichzelf en voor haar zusters Geertruij Marcelissen, dienstmeid te Boxmeer; Anna Geertruij Marcelissen, dienstmeid te ’s-Hertogenbosch; Theodora Marcelissen, particulier te Cuijk en de kinderen van haar overleden zuster Marcelissen uit huwelijk met Gerardus Vos. Ieder voor 1/5 deel.
177 Johannes Jacobus Schepers, schoenmaker te Beers, verklaart f 250,-- schuldig te zijn aan de r.k. kerk van Ledeacker, waarvoor Peter Jansen, pastoor te Ledeacker, accepteert. Als borg stelt hij een huis met moeshof te Beers bij de Schutsboom. Verwijzing naar akte van transport van 01.12.1823 opgemaakt voor notaris Verstraaten te Mill.
19 Johannes Caspar Loode, pastoor te Beers verklaart dat zijn paard op 6 september 1797 voorlopig in bewaring is gesteld, het zijne is en dat er geregeld wordt dat hij het terugkrijgt en hij wil f 150,- van Baijens.
18 Johannes Caspar Lode, pastoor van Beers geeft te kennen, dat van hem op 10 op 11 augustus j.l. uit het Broek of weide genaamd het Beerse Broek is vermist een paard, oud 6 jaar en dat hij gehoord heeft, dat zijn paard zou staan op de stal van Cornelis Baijen en hij vraagt aan de schepenen om assistentie om dat terug te krijgen.